Харчування


 

Питання організації харчування дітей у дошкільних  закладах дошкільної освіти було і залишається одним з актуальних. Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення захисту дитячого організму до захворювань, нормального росту та розвитку дітей, які тут виховуються.


ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ
В  ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Харчування в ЗДО здійснюється на підставі Закону України «Про дошкільну освіту» ст. 35 та чинного Статуту закладу 

Розглянувши лист гуманітарного відділу від 29.08.2019 року № 247, задля забезпечення належного рівня послуг у сфері освіти та з метою належного утримання дошкільних навчальних закладів Заводської ОТГ, на виконання Закону України «Про дошкільну освіту» (із змінами і доповненнями), постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», враховуючи пропозиції постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, керуючись ст. 26, 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 82, 86, 93, 94, 103-2,103-4 Бюджетного Кодексу України, селищна рада 

ВИРІШИЛА:
  1. Встановити з 01.09.2019 року вартість харчування однієї дитини в дошкільних навчальних закладах Заводської ОТГ в сумі 29 (двадцять дев’ять) грн., 00 коп. в день. 
  2. Встановити з 01.09.2019 року розмір батьківської плати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах Заводської ОТГ у розмірі 29 (двадцять дев’ять) грн. 00 коп. в день. 
  3. Затвердити перелік пільг щодо плати за харчування дітей в дошкільних закладах Заводської ОТГ, що додається. 


Перелік пільг щодо плати за харчування в дошкільних навчальних закладах Заводської ОТГ


1. Звільнити на 100 відсотків від плати за харчування в дошкільних навчальних закладах дітей, які зареєстровані на території населених пунктів Заводської ОТГ та належать до наступних категорій:

- дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обов’язків в зоні проведення АТО; 
- дітей, які прибули із зони проведення антитерористичної операції; 
- дітей інвалідів; 
- дітей сиріт; 
- дітей позбавлених батьківського піклування; 
- дітей, яких виховує одинокий батько без матері. 


2. Зменшити розмір плати за харчування в дошкільних навчальних закладах громади для зареєстрованих на території населених пунктів Заводської ОТГ:
2.1. дітей багатодітних сімей та дітей одиноких матерів на 70 відсотків;
2.2. дітей, які відвідують ясельну групу на 50 відсотків;
2.3. дітей, які відвідують інші групи на 40 відсотків.




Пам’ятка для батьків

Режим харчування дитини вдома

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Привчайте дитину:
  •  перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником,   самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;
  •  під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; 
  •  відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо);
  •  самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;
  •  після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час вживання їжі. 

Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі:
  • привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо);
  • виховувати слухняність, пошану до дорослих;
  • заохочувати висловлювати прохання;
  • навчати словам ввічливості.

Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

У разі епідемії гострих кишкових інфекцій чи грипу обов’язково дотримуйтеся порад санітарно-епідеміологічних станцій.




Немає коментарів:

Дописати коментар